خواست گاری

چه حس خوبیه وقتی قراره کاری انجام بشه و بهت میگن : «اگه تو نیای نمیشه» حس مهم بودن زیباست.

اما زمانهایی هست که از این جمله حس زیبایی بهت دست نمیده چون نمیدونی پشت این جمله چه چیزی نهفته است؟ مخصوصا که تا قبل از این میشد و حالا نمیشه! و هر بار هم که با اینگونه جملات «خــــر» شدی آخرش ... قهمیدی که واقعا خـــر شدی.

2 روزه به بنده گفتند قرار برای "برادرم" روز نیمه شعبان به خواستگاری بروند و برادر ِ گرامی گفته : «اگه ...(من) نیاد نمیشه». انقدر مهم بوده که چندین بار مادربزرگم به موبایلم زنگ زده که از من بخواد من هم در اولین جلسه باشم! 

هر وقت میونه من و برادرم شکرآب ِ ، هرجا میخواد از من حرف بزنه بجای اسمم میگه «مادمازل». بنده هم از این اسم خوشم میاد چون عواقبی نداره!! از قدیم گفتند «دوری و دوستی» 

میرم که اگر انشا... به خوبی گذشت، دیگه هی ازم نپرسند : «چرا برای برادرت زن نمیگیری؟» و من هم هی جواب تکراری ندم : «این یه کارُ باید خودش انجام بده من اگه بیل زن بودم باغچه خودمو... میزدم» 

خواهر شوهر !!!!!

نمیدونم چه دختر ِ خوشبختیه که قرار ِ من خواهرشوهرش بشم و این خوشبختی انقدر می ارزه که زن ِ برادرم بشه !!  خندهچشمک

ابتدا باید میمیک ِ صورتم ُ  تغییر بدم چون به خواهر شوهرها نمیخوره

سپس باید دیپلماسی و استراتژی خودم هم مشخص کنم : 

1ـ خشن و سختگیر

2ـ مهربان و خوب، ناز، گوگولی !

3ـ مارمووووووز  عینک

بعد از مادرشوهر، وحشتناکترین سمت خواهرشوهر ِ که وقتی اسمشون میاد لرزه به اندام آدم میفته. و بعد جاری که گفتند : «رخت ِ دو تا هوو میشه داخل یه تشت شست اما رخت ِ دو تا جاری ُ نه»! 

بنده در هیچ سمتی وحشتناک نیستم. خواهرشوهر بی بخار . البته تا زمانی که پا روی دُم ام نذارن !گاوچران  که در اون صورت هم باز وحشتناک نیستم یا خودزنی میکنم (حرص بیخودی میخورم) یا دُم خودمو قطع میکنم تا از شرّ پایی که روی دُم امِ خلاص شم.

قصه ام اینه     حالا چی بپوشم ؟    قهقهه  معلومه خیلی خوشحالم! نه!!   

پی نوشت : خواهر گوشت ِ برادرشو بخوره استخونهاشو دور نمیریزه.

باهاشون کاردستی درست میکنه قهقهه

/ 5 نظر / 19 بازدید
گوشه نشين

مچكرم[گل]

شیخ نهایی

جدی باش آقا جان ، که عروس حساب ببره ! [قهقهه] شاد باشی

سلام ممنونم که به وبلاگم سر زدید...بازهم سر بزنید ....چون عکس جدید گزاشتم ....اسفند دود کردن هم کار هر روز هست...راستی به سلامتی پیوندشونم مبارک...اما مواظب باش

سلیمی

سلام مبارکه شما و داداشتون باشه ایشاله چقدر شما بامزه می نویسید [نیشخند] خیلی از نوشته هاتون خوشم اومد معلومه که از اون دخترای شوخ و سرحال و همیشه خندونید[خنده] ایشاله همیشه شاد باشید کلی خندیدم خانم خواهر شوهر[چشمک]